14. Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

14. Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

Kübra Günay

kubragunay@zorunlusahne.com

Sinema sanatı üzerinde kısa filmlerin etkin rolünün bilinciyle Türkiye’de bu alanda bir platform oluşturan ve alanında öncü etkinliklerden biri hâline gelen Akbank Kısa Film Festivali19-29 Mart 2018 tarihleri arasında on dördüncü kez düzenlenecek. Festivalin en çok ilgi gören, geçtiğimiz yıl 52 ülkeden toplam 1055 filmin başvurduğu “Yarışma” bölümü için son başvuru tarihi 30 Kasım 2017 Perşembe olarak açıklandı.

Ulusal ve Uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek olan 14. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Bölümü’ne başvuranlar eserler arasından festival jürisinin değerlendirmeleriyle belirlenecek olan en iyi filmler 5.000 $ ile ödüllendirilecek. Yarışmayı kazanan filmler, festivalin ardından Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki üniversite kampüslerinde düzenlenecek “Ödüllü Filmler Üniversitelerde” etkinliği kapsamında izleyiciyle buluşacak.

14. Akbank Kısa Film Festivali; “Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Perspektif”,Özel Gösterim”ve “Akbank Kısa Film Forum” bölümleri yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle 19-29 Mart 2018 tarihleri arasında sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak.

14. Akbank Kısa Film Festivali yarışması başvuru formlarını Akbank Sanat’tan ya da www.akbankkisafilmfestivali.comve www.akbanksanat.com adreslerinden temin edebilirsiniz.

06.07.2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.