57. Alay’ın Kahramanlık Öyküsüne Senfonik Yorum

57. Alay’ın Kahramanlık Öyküsüne Senfonik Yorum

Zorunlu Sahne

İş Sanat, dünya tarihinde eşi görülmemiş kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale Savaşı’nı anlatan senfonik bir konsere ev sahipliği yapacak.

Besteci ve keman sanatçısı Can Atilla’nın Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı anısına bestelediği “Senfoni No. 2 57. Alay Gelibolu” eseri 9 Mart akşamı ilk kez İş Sanat sahnesinde seslendirilecek. Konserde, Burak Tüzün yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde Amerikalı soprano Angela Ahıskal ve Özbek çellist Serdar Rasul sahne alacak.

Can Atilla’nın dünya tarihinde bir ikon olarak anılan kahraman 57. Alay’dan esinle bestelediği eser, savaş karşısında insanlığın hissettiği masumiyet ve çaresizliği anlatan bir savaş senfonisi. Dört bölümden oluşan eser, Gelibolu Savaşı temalı ilk klâsik senfoni olma özelliğini de taşıyor.

Türkiye’nin ilk “özel, akademik, uluslararası sanat topluluğu” olma özelliğini taşıyan Bilkent Senfoni Orkestrası’nın bu anlamlı ve dokunaklı eseri yorumlayacağı konserin biletleri İş Sanat Ana Gişesi’nde ve Biletix’te satışta.

Bilet Fiyatları:

1.Kademe: 75 TL, 2.Kademe: 60 TL, 3.Kademe: 50 TL, İndirimli: 40 TL, Öğrenci: 20 TL,

Satış noktaları:

İş Sanat Ana Gişe: 0212 316 10 83 / Biletix: 0216 556 98 00 / www.biletix.com

28.02.2018

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.