Etiket Arşivi: Ayşen Gruda

Ben Kısaca Ve Sadece Oyuncuyum

Pınar Ender Çekirge Pencere camlarında yağmur taneleri… Duvarda kunt, el değmemiş bir hüzünle menevişlenen gölgeler… Tavandan mavisi bol eflatun bir ışık süzüldü. Havanın ürperten ıslaklığını yerle bir eden o sesle gülümsedim: “Ben Prenses Mehtap Yanık. Oryantal rakkaseniz. Koca bulalım derken, dansöz olduk çaresiz.” Tiyatroda bir ömür. Üstelik her ân’ı, zamanı ‘gelip geçiciliğe, popüler olana’ çok aldırmadan yaşanmış, hep çalışılmış, ‘tiyatro ... Devamını Oku »

Yetişkinlere Animasyon: “Kötü Kedi Şerafettin”

“Kötü Kedi Şerafettin” Türk yapımı bir animasyon. Filmin yönetmenliğini Ayşe Ünal ve Mehmet Kurtuluş beraber üstleniyorlar. Animasyon karakterlerini ise Uğur Yücel (Şero), Demet Evgar (Misket), Güven Kıraç (Fare Rıza), Gökçe Özyol (Martı Rıfkı), Okan Yalabık (Çizer Adnan), Ahmet Mümtaz Taylan (Tonguç), Cezmi Baskın (Bakkal), Ayşen Gruda (Ev Sahibi) ve Yekta Kopan (Cemil) seslendiriyor. Kötü Kedi Şerafettin, nam-ı diğer Şero, babası ... Devamını Oku »

Altın Koza Ödülleri Sahiplerini Buldu

22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında ödül kazanan filmler 19 Eylül 2015 tarihinde basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaşılmıştı. Yakın dönemde ülke genelinde meydana gelen terör saldırıları haberleri sebebiyle festival ertelenmiş, jürinin ve izleyicilerin gösterimine konulan filmlerle sade bir festival yapılmıştı. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Altın Koza Film Festivalinin ertelenen töreninin ödül heykelleri sade bir etkinlik kapsamında 29 Ocak ... Devamını Oku »