Etiket Arşivi: DasDas Sahne

Serkan Karabayır: “Sahnede Yapmaya Çalıştığım Şey; Farklı Metinler, Farklı Hikâyeler Arası Yolculuk”

“Salome Erte’si”; Maeterlinck, Mayakovsky, Strindberg, Delbo, Chekhov, Camus ve Sartre gibi birçok önemli yazarın metinlerini yenilikçi bir bakış açısı ile sahneye taşıyan Deney Atölyesi’nin son çalışması. Topluluk, Oscar Wilde’ın “Salome” adlı eseri ile Sanem Soğukpınar’ın kaleme aldığı “Erte” adlı oyunu eklektik bir düzlem içinde, yeniden sanat yapıtı biçemini arkasına alarak seyirciye farklı bir tiyatral deneyim sunmayı amaçlıyor. Salome ve Zeynep aynı sahnede buluşuyor. İstemenin ve arzulamanın, belirsizliğin ve kesinliğin, durmanın ve devam etmenin, kararsızlığın ve netliğin ortak ... Devamını Oku »

DasDas Sahne Haziranda da Dopdolu

İstanbul Anadolu yakasının yeni sanat noktası DasDas, haziran ayında da sanatseverleri sahnesine bekliyor. DasDas prodüksiyonu ve farklı tiyatro topluluklarının oyunları izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Haziran Programı: 7 Haziran Çarşamba, Saat: 20.30, “Joseph K.” 8 Haziran Perşembe, Saat: 20.30, “Joseph K.” 9 Haziran Cuma, Saat: 20.30, “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” 10 Haziran Cumartesi, Saat: 20.30, “Alacakaranlık Kuşağı” 11 Haziran Pazar, Saat: ... Devamını Oku »

DasDas Bahara, Oyunları ve Konserleriyle Merhaba Diyor

İstanbul Anadolu yakasının yeni sanat noktası DasDas, sanatseverleri mayıs ayı boyunca DasDas prodüksiyonu oyunlar ve konuk tiyatroların oyunlarıyla buluşturmaya devam edecek. DasDas’ın yeni açılan 350 kişilik performans sahnesi DasDas Müzik ise birbirinden özel konserlere ev sahipliği yapacak. DasDas Sahne, mayıs ayına 5 Mayıs Cuma akşamı “Bira Fabrikası” ile merhaba dedi. Necim Memili, Onur Ünsal, Melis Birkan ve Gürsu Gür’den oluşan ... Devamını Oku »