Etiket Arşivi: Eskişehir Şehir Tiyatroları

Hakkı Kuş: “Yenilikçi Bir Tiyatro Anlayışına İhtiyacımız Var”

Türkiye tiyatrosu son yıllarda ciddi bir ivme kazandı. Hiç kuşkusuz ki tiyatroya emek ve gönül verenlerin fedakârlığı, çabası ve ısrarı gerçekleştirdi bu atılımı. Çünkü sahneler birer birer kapanmak zorunda kalıp kendini ifade edebilme alanları gittikçe daralırken bir dinleme, dinlenme çatısı buldu kendine hem seyirciler hem de yaratıcı ekip ile icracılar. Yepyeni meşaleler yandı ellerde, dillerde, gönüllerde ve söz tiyatronun oldu. ... Devamını Oku »

“Largo Desolato” Seyirci ile Buluştu

Eskişehir Şehir Tiyatroları, 2017-2018 tiyatro sezonu için planladığı projelerine bir yenisini daha ekledi. “Largo Desolato” (Ağır Yalnızlık) adlı yeni oyun 13 Aralık Çarşamba günü seyirci ile buluştu. Ünlü Çek oyun yazarı ve devlet adamı Vaclav Havel’in kaleme aldığı ve Yılmaz Onay’ın Türkçemize kazandırdığı oyunun yönetmenliğini Bilge Emin üstlendi. Dekor tasarımını Nurullah Tuncer, ışık tasarımını Ersen Tunççekiç, kostüm tasarımını Merve Yörük ... Devamını Oku »

“Evcil” Oyunu Seyirciyle Buluştu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yeni sezon oyunlarından “Evcil”i 14 Ekim Cumartesi gecesi Sultandere Sahnesi’nde seyirciyle buluşturdu.   2017–2018 tiyatro sezonunun yeni projelerinden biri olan ve Tolga Özenç Özençel’in yazıp yönettiği “Evcil” adlı oyununu Eskişehirli tiyatro severler büyük bir beğeni ile izlediler. Oyunun dekor tasarımını Ahmet Ertap, kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını ise Mustafa Kala gerçekleştirdi. Aile ve çevre baskısı ... Devamını Oku »

Eskişehir Şehir Tiyatroları Yeni Sezon Hazırlıklarına Hızlı Başladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yeni sezon hazırlıklarında yeni oyunlarının ikincisi olan “Evcil”in provalarına başladı.  Şehir Tiyatroları, 2017–2018 tiyatro sezonunun yeni projelerinden biri olan ve Tolga Özenç Özençel’in yazıp yönettiği “Evcil” adlı oyunu Eskişehirli tiyatro severlerle buluşturmak için provalara başladı. Toplum ve çevre baskısı sonucu kendi iç dünyasına hapsolmuş bir kadının yaşadığı dramı anlatan oyunun kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık ... Devamını Oku »

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından Yeni Çocuk Oyunu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 2016-2017 tiyatro sezonu için repertuvarına aldığı yeni çocuk oyununun provalarına geçtiğimiz günlerde başladı. Grimm kardeşlerin dünyaca ünlü masalı “Hansel ile Gretel”, Şehir Tiyatroları bünyesinde çocukların tiyatroda izleyebilecekleri modern ve büyülü bir masala dönüşecek. Yönetmenliğini Şehir Tiyatroları Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Birim Başkanı, dramaturg Şafak Özen’in üstlendiği oyunda, Şehir Tiyatrolarının deneyimli sanatçıları Basri Albayrak, Başak Boran ... Devamını Oku »