Etiket Arşivi: Film

Sinemaya Arjantin’den Bir Doz “Zerk”

Haber: Melike Birgölge Ergün Demir ve Ahu Sungur’un başrollerini paylaştığı “Zerk”filminin çekimlerine başlandı. İzleyiciyi beyazperdeye çekecek gerilim filmi “Zerk”, şimdiden konuşulmayı ve merak uyandırmayı başardı. Farklı konusu ve “Korku, yalan söylemeyi öğretir!” sloganıyla yola çıkılan filmin çekimleri son hızla devam ediyor. “Zerk”in kadrosunda; Ahu Sungur, Ergün Demir, Açelya Elmas, Semra Dinçer, Bülent Seyran, Arzu Suriçi Kireççi, Taner Bahadır, Pervin Ünalp ... Devamını Oku »

“Elim Sende” Filminin Afişi Görücüye Çıktı

Cüneyt Tek’in “Yar” isimli şarkısından esinlenilerek senaryosu yazılan “Elim Sende” filmi vizyona hazır. Aşkın inişli çıkışlı hâlini beyaz perdeye yansıtacak olan filmin afişi yayınlandı. Başrollerini Serkan Gürkan ve Seda Kement’in paylaştığı “Elim Sende” 11 Mayıs’ta vizyona girecek. Etkileyici hikâyesi ve güçlü kadrosuyla dikkat çeken filmin yapımcılığını Avantgarde Yapım, senarist ve yönetmenliğini ise Banu Kaptanoğulları üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Yeşilçam’ın duayen ... Devamını Oku »

16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali Antalya’da

8 şehirde 2 ay sürecek olan 16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, İstanbul’un ardından Antalya’da devam ediyor. Festival,Antalya Kadın Dayanışma Derneği ortaklığıyla 23-24-25 Mart’ta Antalya Kültür Sanat’ta olacak. Tüm gösterim ve etkinlikler bu yıl da ücretsiz. Filmmor Antalya Programı: 23 Mart “Evin Sakinleri” / Monir Geyhdi “Filistin’i İşlemek” / Carol Mansour “Yeter Artık Yeter” / Khauther Ben Hania “Yaz ... Devamını Oku »

“Dünyalı” / “The Man From Earth”: Bir Yaşamın İçinden Milyonlarca Yaşama

Kış günü kuruldunuz koltuğa ve bir film bakındınız. Yeniler, IMDB, festivaller ve hatta modunuza göre kategoriler karıştırıp durdunuz. Çok konuşulan festivallere aday filmler, en favori yapımlar… Ve hiçbirinde karar kılamadınız. Öyleyse sizi çok yormayacak, tek mekânda hoş sohbetli, entelektüel bir söyleşinin içine sokacak olan “Dünyalı” tam da aradığınız film olabilir. Filmde John Oldman, bir üniversitede yaptığı tarih profesörlüğü görevinden ayrılıp ... Devamını Oku »

“İngiltere Benim”/“England Is Mine”

Sadece İngiltere’de değil tüm dünyada efsane hâline gelmiş bir rock müzikstarı, müzik dünyasının en gizemli isimlerinden Morrissey’in 1970’lerde Manchester’daki ilk gençliğinden The Smiths’i kurduğu günlere kadar geçen süreci ele alıyor film. Prömiyerini temmuz ayında Edinburgh Film Festivali’nin kapanışında yapan “İngiltere Benim”, adını The Smiths şarkısı “StillI’ll”den alıyor. Manchester’da yaşayan İrlandalı bir ailenin oğlu olan Morrissey, 1982’de Johnny Marr ile The ... Devamını Oku »

“Dare To Be Wild” / “Cesaret Edemezsin” – “Hayallerin Peşinde”

Hepimizin yaptığı bir şeydir, bazen sadece içimizi boşluğa bırakabileceğimiz bir film keşfedebilmek. Evet, itiraf ediyorum; bu filmi öyle anlarda bulup izlemiştim. Belki bir festival filmi ya da bir kült film olmasa da pişmanlık yaratmayacaklardan. Filmin yakın geçmişte yaşanmış gerçek bir hayat hikâyesinden uyarlama olması da bir merak unsuru oluyor. Film Türkçeye iki şekilde çevrilmiş olsa da “Hayallerin Peşinde” daha iyi ... Devamını Oku »

Roy Andersson Absürtlüğünü Keşfetmenin Keyfiyle “İnsanları Seyreden Güvercin”

Var olmak nedir? İnsan nedir? Nasıl ve neler için yaşar? İşte bütün bu soruların cevaplarını dönem dönem sorgular, düşünür hatta kaygılanırız. Ama çok üstünde durur muyuz, emin değilim. Kiminde uzun kalır bu sorular, kimi ise bir an önce kurtulur. Roy Andersson tam da bu konuyu uzun soluklu bir analizle ve eşsiz sinema stiliyle önümüze getiriyor. Onun için insan sonsuz bir ... Devamını Oku »

24. Uluslararası Adana Film Festivali Yarışma Filmleri Açıklandı

İstanbul Çırağan Oteli’nde 24. Adana Film Festivali basın tanıtımı yapıldı. Toplantıda ulusal ve uzun metraj yarışma filmlerinin jürileri ile finale kalan filmler açıklandı. Adana Film Festivali’nde her yıl olduğu gibi bu yıl da sinemaya uzun yıllar emek vermiş ve hayatını adamış isimlere Yaşam Boyu Onur Ödülleri veriliyor. Ödüller, 25 Eylül 2017 akşamı yapılacak açılış töreninde takdim edilecek. Bu yıl Onur Ödülü alan isimler: Arif Keskiner, Hümeyra, Prof. Sami Şekeroğlu, Şemsi İnkaya ... Devamını Oku »

Kıvanç Tatlıtuğ’dan Yeni Sinema Filmi

Kıvanç Tatlıtuğ, 25 Film’in yapımcılığında çekilecek yeni sinema filmiyle bu kış beyazperdede olacak. Medyatava’nın haberine göre, hüzünlü bir baba-oğul hikâyesinin anlatılacağı filmin yönetmen koltuğunda Bora Egemen oturacak. Ekim ayında Kaş’ta çekimlerine başlanacak filmin gösterim tarihi yakında açıklanacak. 14.09.2017 Devamını Oku »

“Benzersiz”den Sesler Yükselmeye Başladı

Vizyona yeni ve benzersiz bir soluk getirmek için hazırlanan “Benzersiz” filmi, Chantier Films dağıtımcılığında 15 Eylül’de seyircisiyle buluşuyor. Gizem ve gerilim türündeki film, aksiyon içerikli sahneleriyle de dikkat çekiyor. Deneyimli oyuncu kadrosu ile göz dolduran film, sinemada farklı bir tat arayan seyircileri fazlasıyla memnun edecek. Ekip, klâsik hikâye anlatımının dışına çıkarak seyircinin de aktif olmasını ve filmin her dakikasında düşünmesini, ... Devamını Oku »