Etiket Arşivi: İş Sanat

Ayla Algan: “Koroporte’nin Bütün Projelerinde Yer Aldım”

Fotoğraflar: Sedat Tuncay Ayla Algan, ülkemizin kültür-sanat devinimine durmaksızın katkıda bulunan ve bunu büyük bir özveriyle yapan ustaların en önemlilerindendir. Altmış yılı aşan sanat yolculuğunda belki de sayısını kendisinin bile hatırlamayacağı kadar çok filme, oyuna, projeye imza atmıştır. 2000’li yılların başından itibaren ise, “çocuklar için oyunlu klâsik müzik konserleri” şeklinde özetlenebilecek Koroporte’ye dâhil olmuş ve performanstaki Anlatıcı rolünü üstlenmiştir. Biz ... Devamını Oku »

İş Sanat’ta Sezonun Son Ayı Yine Dopdolu

İzleyicilerine sezon boyunca klâsik müzikten dünya müziğine ve caza, şiir dinletilerinden dans gösterilerine, ülkemizin sevilen sanatçılarının özgün projelerinden çocuk etkinliklerine uzanan geniş yelpazede renkli bir program sunan İş Sanat, 18. sezonuna müzik ve sahne dünyasının gözde isimlerinin konser ve gösterileri ile veda ediyor. 7 Mayıs 2018 Pazartesi, 17.00 / 20.30 “Gün Olur, Alır Başımı Giderim” Orhan Veli Şiir Dinletisi 10 ... Devamını Oku »

Sait Faik Hikâyeleri ile “Şehir Amber Kokacak”

İş Sanat’ın ilgiyle takip edilen dinleti serisi, modern hikâyemizin kurucularından Sait Faik’in beş farklı öyküsünden derlenen “Şehir Amber Kokacak” başlıklı dinleti ile sürüyor. Daha çok İstanbul’u ve şehrin sıradan insanlarının acılarını, sevinçlerini anlatan usta yazarın bu kez “Müthiş Bir Tren”, “Havuz Başı”, “Balıkçısını Bulan Olta”, “Yüksekkaldırım”, “Serseri Çocuk” ve “Köpek” hikâyeleri izleyicilere sunulacak. Atilla Birkiye’nin hazırladığı, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı dinletideki ... Devamını Oku »

Behçet Necatigil’den Üç Radyo Oyunu: “Şimdi Uzak Yakın…”

Türk edebiyatının değerli kalemlerinden Behçet Necatigil’in “Uzak Yol Kaptanı”, “Gaz” ve “Kediciler” öyküleri bir radyo tiyatrosu canlandırmasıyla seyirciye sunulacak. Atilla Birkiye’nin düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı “Şimdi Uzak Yakın…” başlıklı dinletide Necatigil’in yıllar önce İstanbul ve Ankara radyolarında yayınlanan oyunlarını usta tiyatrocular Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek seslendirecek. Edebiyat ile müziğin iç içe geçtiği dinletide; Serdar Yalçın’ın bestelediği eserleri kemanda Seda Subaşı, klarnette Gürhan Eteke ... Devamını Oku »

57. Alay’ın Kahramanlık Öyküsüne Senfonik Yorum

İş Sanat, dünya tarihinde eşi görülmemiş kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale Savaşı’nı anlatan senfonik bir konsere ev sahipliği yapacak. Besteci ve keman sanatçısı Can Atilla’nın Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı anısına bestelediği “Senfoni No. 2 57. Alay Gelibolu” eseri 9 Mart akşamı ilk kez İş Sanat sahnesinde seslendirilecek. Konserde, Burak Tüzün yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası eşliğinde Amerikalı soprano Angela Ahıskal ve Özbek çellist Serdar Rasul sahne alacak. Can Atilla’nın dünya tarihinde bir ikon olarak ... Devamını Oku »

Sanatın Tüm Renkleri Yeni Yılda İş Sanat’ta

İş Sanat; müzik, edebiyat ve dansla dolu programıyla sanatla renklenen bir ocak ayı vaat ediyor. 2018’in ilk konserinde John Rigby yönetimindeki Johann Strauss Orkestrası’nın yılbaşı özel programıyla konuk olacağı İş Sanat Sahnesi’nin ocak ayı programı şöyle: 4 Ocak 2018 Perşembe, 20.30 Yeni Yıl Konseri: Johann Strauss Gala John Rigby – şef Nicky Spence – tenor Corinne Cowling – soprano 9 Ocak 2018 Salı, 20.30 Zürih Oda ... Devamını Oku »

Aşk Şarkılarının Tutkulu Sesi Buika İş Sanat’ta

Tutkuyla seslendirdiği aşk şarkılarıyla ülkemizde geniş bir hayran kitlesine sahip olan ve konser biletleri satışa çıktığı gün tükenen Latin Grammy ödüllü İspanyol şarkıcı Buika, “Para Mi” albümünün dünya turnesi kapsamında 21 Aralık 2017 akşamı bir kez daha İş Sanat’ta olacak. New York Times’ın “Buğulu, katmanlı ve hükmeden bir sesi var. Nina Simone gibi ama daha esnek ve virtüöz.” şeklinde övgüyle söz ettiği Buika, ... Devamını Oku »

İş Sanat’tan Şiir Dinletisi

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul, edebiyatımızın usta şairlerinin dizeleriyle İş Sanat sahnesinde resmedilecek. Atilla Birkiye’nin hazırladığı, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı dinleti, eski bir iskeleyi yansıtan dekorda izleyiciye sunulacak. Yahya Kemal Beyatlı, Orhan Veli, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Can Yücel, Nâzım Hikmet, Turgut Uyar, Edip Cansever, Cemal Süreya, Melih Cevdet Anday gibi kalemlerin İstanbul’a dair en güzel şiirlerini usta oyuncular Tilbe Saran ve Hakan Gerçek seslendirecek. Serdar ... Devamını Oku »

Sanat Dünyasının Yıldızları Mart Ayında İş Sanat’ta

İş Sanat, müzik ve sahne dünyasının yıldız isimlerini İstanbullu sanatseverlerle buluştururken, edebiyat tutkunları ve çocukların kalbini de dinleti ve müzikli oyunlarla kazanıyor. İş Sanat’ın mart ayındaki etkinlikleri şöyle: 5 Mart 2017 Pazar, 15.00 “Fantastik Hikâyeler Makinesi” 9 Mart 2017 Perşembe, 20.30 David Garrett (keman) Dietrich Paredes (şef) – İstanbul Opera Orkestrası 13 Mart 2017 Pazartesi, 20.30 Haldun Taner Hikâye Dinletisi ... Devamını Oku »

İş Sanat Şubat Ayına Aşkla Başlıyor

İş Sanat’ta bir şubat klâsiği hâline gelen “Aşk Şiirlerinden Seçmeler”, şiir tutkunlarına romantik bir gece vaat ediyor. “Sende Ben İmkânsızlığı Seviyorum” başlıklı dinletiyi Atilla Birkiye hazırladı, Mehmet Birkiye sahneye uyguladı. Bir sanatçı lokali atmosferinde gerçekleşecek dinletide; modern şiirimizin ustalarından Ahmed Hâşim, Nâzım Hikmet, Ahmet Hamdi Tanpınar, Ahmet Muhip Dıranas, Cahit Sıtkı Tarancı, Ziya Osman Saba, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Oktay Rifat, Orhan Veli, Melih Cevdet ... Devamını Oku »