Etiket Arşivi: Ödül

22. Afife Tiyatro Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye’nin en uzun soluklu ödülü Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’ nin 2017-2018 sezonu adayları belli oldu. Bu yıl 22. kez yaşanacak heyecanı paylaşan aday listesi ise şöyle: Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü – Sami Berat Marçalı – “Yuva” Haldun Dormen Özel Ödülü – Baba Sahne – “Bir Baba Hamlet” Yapı Kredi Özel Ödülü – Tijen Par Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü – Yücel ... Devamını Oku »

14. Akbank Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı

Sinema sanatı üzerinde kısa filmlerin etkin rolünün bilinciyle Türkiye’de bu alanda bir platform oluşturan ve alanında öncü etkinliklerden biri hâline gelen Akbank Kısa Film Festivali, 19-29 Mart 2018 tarihleri arasında on dördüncü kez düzenlenecek. Festivalin en çok ilgi gören, geçtiğimiz yıl 52 ülkeden toplam 1055 filmin başvurduğu “Yarışma” bölümü için son başvuru tarihi 30 Kasım 2017 Perşembe olarak açıklandı. Ulusal ve Uluslararası olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek olan 14. Akbank ... Devamını Oku »

22. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri 8 Mayıs’ta Sahiplerini Buluyor

Türkiye’de tiyatro ve sinema dallarında sadece oyuncu ödülleri veren Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nin adayları belli oldu. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri’nin 22.si  bu yıl  Anadolu Efes, HDI Sigorta ve Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla, 8 Mayıs 2017 Pazartesi günü saat 20.30’da, her sene olduğu gibi MKM Attila İlhan Salonu’nda gerçekleşecek. Onur Ödülü’nün; sinema dalında Hülya Uçansu ve Engin Çağlar’a, tiyatro dalında ise Gülriz Sururi’ye verileceği törende adaylar ... Devamını Oku »

7. Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri Bugün Sahiplerini Buluyor

Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan, 2015-2016 sezonu ve 2016-2017 sezonunun ocak ayına kadar olan oyunlarını da kapsayan Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri adayları için heyecanlı bekleyişe sayılı saatler kaldı. Hakan Meriçliler’in sunacağı ödül töreni Yeni Mahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi Yıldız Kenter Salonu’nda bugün (20.02.2017) saat 20.00’de gerçekleşecek. Ankara’da sahnelenen ve Anadolu’dan Ankara’ya gelerek perde açan tiyatro topluluklarında ... Devamını Oku »

Murat Kılıç: “Film Daha Çekilirken Cannes’a Gideceğini Biliyordum”

Hiç şüphesiz orta yaş ve üzerindeki insanların bir dönem vazgeçilmeziydi albümler. Özenle yerleştirilmiş fotoğrafları konuklarımıza göstermekten mutluluk duyar, zaman zaman anılarımızı tazelemek için çevirirdik sayfaları. Nice mutluluklar, özel günler bu albümlerde saklanırdı. Teknoloji hayatımıza bu kadar dalmadan önce tabiî ki… Mehmet Can Mertoğlu, yaşanan ve anlatılan tarihten yola çıkarak bize “Albüm” adını verdiği harika bir film sundu. Bol ödüllü bu ... Devamını Oku »

“Rüzgârda Salınan Nilüfer”e Montreal’den Ödül

Kanada’nın Montreal kentinde bu yıl 40. kez düzenlenen Dünya Filmleri Festivali’nde En İyi Senaryo Ödülü “Rüzgârda Salınan Nilüfer” adlı filmin oldu. Filmin senaryosu, aynı zamanda yönetmenliği de üstlenen Seren Yüce’ye ait. Yüce’nin bol ödüllü “Çoğunluk”un ardından ikinci filmi olan “Rüzgârda Salınan Nilüfer”in başrollerinde Tolga Tekin, Songül Öden ve Sezin Bozacı yer alıyor. 23 Eylül’de Türkiye’de vizyona girecek olan film dram-komedi ... Devamını Oku »

“Albüm”e Bir Ödül Daha Eklendi

Cannes Film Festivali’nden En Yenilikçi Yönetmen Ödülü ile dönen “Albüm”, bu kez Sarajevo Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’ne lâyık görüldü. Başrollerini Murat Kılıç ve Şebnem Bozoklu’nun paylaştığı filmi Mehmet Can Mertoğlu yönetti. Genç yönetmenin ilk uzun metraj filmi olan “Albüm”, evlat edinmek isteyen bir çiftin bekleme sürecinde hamilelik fotoğrafları çekerek sahte bir albüm hazırlamalarını konu alıyor. Devamını Oku »