Etiket Arşivi: Şermola Performans

Şermola Performans Sezonu “Balans” ile Açıyor

Birçok başarılı oyuna imza atan Şermola Performans, sezonun ilk oyunuyla 4 Ekim’de Kumbaracı50 Sahnesi’nde seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. 21. İstanbul Tiyatro Festivali’ndeki “Panopticon” oyunuyla büyük beğeni toplayan Şermola Performans, bu defa çok farklı bir oyunla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Selim Akgül’ün yazdığı ve Berfin Zenderlioğlu’nun yönettiği “Balans”; ikiyüzlülüğün, riyakârlığın, bireysel ilişkiler ve çıkarlar çemberinde nasıl normalleştiğinin hikâyesi. Eğreti çıkarlar doğrultusunda kurulan ... Devamını Oku »

Şermola Performans’tan Yeni Oyun

Şermola Performans ve Fringe Ensemble (Almanya) işbirliğiyle yeni bir oyun geliyor. “Rawestgeharaf/Aradurak” adlı oyun Türkiye’de sadece altı gösteri yapacak. Mirza Metin’in kaleme aldığı oyunu Frank Hauel yönetirken oyuncu kadrosunda Sermet Yeşil, David Fischer ve Mirza Metin yer alıyor. Oyun, yaklaşan  fırtınadan kaçan ve birbirlerinin dilini hiç bilmeyen üç adamın, ıssızlığın ortasında bir otobüs durağında karşılaşmalarını konu alıyor. Kürtçe, Türkçe ve ... Devamını Oku »

Ya Soluksun Ya Dil Kuşu

Bir dilin konuşanı olarak kelimelerinize ipotek konulduğunu düşünün, ne yaparsanız yapın konuşamadığınızı, konuşturulmadığınızı. Günden güne birikse dilinizin altında tüm söylemek istedikleriniz, en son dilinizin ucuna kadar gelse birkaç cümle ama bağlansa ağzınız diliniz. Dil dökmek gibi bir deyiminiz olmasa artık, anlatmaktan dilinizde tüy bitmese. Zaman geçtikçe baskılar katmerlense ve olup bitenlerden ötürü siz küçük dilinizi yutarken birlikte yaşadığınız insanların çok ... Devamını Oku »