Etiket Arşivi: Seyyar Sahne

Nisan Ayında Sahne Pulchérie

Beyoğlu’nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulchérie, nisan ayında farklı toplulukları ağırlamaya devam ediyor. Sahne Pulchérie’de seyirci karşısına çıkan tiyatro oyunları arasında “Batı” (Kirpi Tiyatro), “Düğün”(Sarı Sandalye), “Trom”ve “Sevgili Arsız Ölüm –Dirmit”(Seyyar Sahne) yer alıyor. Ayrıca bu ay Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle gerçekleşen ücretsiz film gösterimleri de devam ediyor. Ödüllü yönetmen ... Devamını Oku »

Kasım Ayında Sahne Pulchérie

Beyoğlu’nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulchérie, kasım ayında yine dopdolu. Bu ay Sahne Pulchérie’de izlenebilecek olan tiyatro oyunları arasında “Batı” (Kirpi Tiyatro), “Macbeth – İki kişilik Kâbus” (Tiyatro Bereze), “Tehlikeli Oyunlar” ve “Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit” (Seyyar Sahne) yer alıyor. Ayrıca bu ay 2008 Fransız yapımı, Martin Provost’un bol ödüllü ... Devamını Oku »

Sahne Pulchérie’de Perde Ekimde Açılıyor

Beyoğlu’nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulchérie, ekimde perdelerini yeniden açıyor. “Batı” (Kirpi Tiyatro) ve “Tehlikeli Oyunlar” (Seyyar Sahne) gibi geçtiğimiz sezonda izleme fırsatı bulduğumuz oyunların yanı sıra, Seyyar Sahne’nin “Sevgili Arsız Ölüm – Dirmit” oyununu da ekim ayında izlemek mümkün olacak. Ayrıca Sahne Pulchérie, 20. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali kapsamında Meta ... Devamını Oku »

Sahne Pulchèire Kasımda Farklı Oyunlarla Seyircisini Bekliyor

2013 yılında Arzu Bigat Baril’in sanat yönetmeliğinde açılan Sahne Pulchèire, sezon gösterilerinden bir repertuvar oluşturmak için kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana birçok oyunu konuk etmesinin yanı sıra tiyatro ile birlikte çağdaş dans, performans, kukla gösterileri ve konserlerle de çeşitli sahne sanatlarına kapılarını açmıştır. Her cuma ve cumartesi akşamı seyircisini ağırlayan Sahne Pulchèire’in kasım ayı programı şöyle: 18 Kasım 20.30 – “İmparatorluk ... Devamını Oku »