Etiket Arşivi: TRT

Ev Sineması Kuşağı “Hayat Çizgisi Suriye” ile Dönüyor

TRT Ev Sineması geri dönüyor! Yönetmen koltuğunda Caner Erzincan’ın oturduğu dram yapımı “Hayat Çizgisi Suriye” perşembe akşamı yayınlanıyor. İstanbul’da ünlü bir hastane zincirinin tek veliahdı olan Doğan, aynı zamanda başarılı bir cerrah olarak kendine iyi bir kariyer kurmuştur. Doğan’ın en büyük sorunları ise babasıyla yaşadığı etik problemler ve nişanlısıyla kötü giden ilişkisidir. Babası ve nişanlısıyla yaşadığı problemler yüzünden hayatı bir çıkmazın içine girer. ... Devamını Oku »

Yazlık Sinemalar Nereye Gitti?

Ülkemizde yazlık sinemalar 1900’lü yıllardan sonra Beyoğlu’nda kapalı sinemalarla birlikte hayat buldu. En çok rağbet gördükleri yıllar ise ‘50’ler ve ‘60’lar oldu. Zaten o dönemlerde halkın en büyük eğlencesi yazlık sinemalardır. Eş, dost, akraba ve aynı semtte yaşayan insanlar için yazlık sinemalar; film seyretmekten öte insanların sosyalleştiği, çocukların birbiriyle kaynaştığı, çekirdeklerin zevkle çıtlatılarak gazozların içildiği, seyredilen filmin bile ikinci planda ... Devamını Oku »

28 Şubat Reşit Oldu

28 Şubat Post-Modern Darbesi’nin 19. yıl dönümünde TRT Televizyonu için Sancak Medya tarafından gerçekleştirilecek olan “28 Şubat Reşit Oldu” projesinin tanıtımı, 19 Aralık tarihinde TBMM Milli Saraylara bağlı Saray Koleksiyonları Müzesi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. Birçok yapımcı ve yönetmenin katıldığı gecede açılış konuşmasını projenin mimarı Abdülhamit Güler gerçekleştirdi. Açılış konuşmasında Güler, 28 Şubat Post-Modern Darbesi’nden sonra gelen kuşağa darbe zamanlarını anlatmak ... Devamını Oku »