Etiket Arşivi: Yılmaz Erdoğan

11. SineMardin Film Festivali Başladı

Mardin’de geleneksel SineMardin Film Festivali’nin on birincisi başladı. Bu yılki festival, “Hikâyeler” teması ile göç, içsel yaşam ve umut hikâyelerinin yer aldığı film ile başladı. Mardinli sinemaseverlerle 13-20 Ekim tarihleri arasında buluşacak olan SineMardin Film Festivali kapsamında gösterilecek birçok filmin gösterimi yönetmen, oyuncu ve yapımcı katılımıyla gerçekleşecek. Festivalde kısa, uzun, belgesel ve deneysel 45 filmin gösterimi yapılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema ... Devamını Oku »

Yılmaz Erdoğan’dan “Münaşaka”lı Yaz Gösterisi Marmaris’te

Düzenlediği konser ve organizasyonlarla her yıl binlerce kişiyi sevdikleri sanatçılarla buluşturan Kerki Production ve Solfej Organizasyon, Marmaris’te Yılmaz Erdoğan’ın tek kişilik gösterisi “Münaşaka” ile kahkaha tufanı estirecek. Yılmaz Erdoğan’ın büyük beğeni toplayan tek kişilik gösterisi “Münaşaka”, Marmaris’i kahkahaya boğacak. Erdoğan, dijital teknoloji ve sosyal medyayla ilgili güçlü tespitleri ve kendisine dair merak edilen sorulara verdiği cevapları ile seyirciye keyifli anlarla ... Devamını Oku »

Oyunla Gerçek Arasında: “Oyunlarla Yaşayanlar”

Edebiyat dünyamızın önemli kalemlerinden Oğuz Atay’ın “Oyunlarla Yaşayanlar” adlı tiyatro oyunu Murat Sarı yönetiminde İzmir seyircisiyle buluşuyor. Prömiyerini 8 Ekim Cumartesi günü yapan “Oyunlarla Yaşayanlar”, 2016-2017 tiyatro sezonunda İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi’nde olacak. On yıllık bir aranın ardından tekrar sahneye konulan oyunun dekor tasarımını Murat Gülmez, müziklerini ise Cem İdiz üstleniyor. Seyirciden büyük ilgi gören oyunun yönetmeni Murat Sarı ... Devamını Oku »

“Ekşi Elmalar”ın Fragmanı Yayınlandı

Yılmaz Erdoğan, son filmi “Kelebeğin Rüyası”nın ardından üç buçuk yıl ara verdiği yönetmen koltuğuna bu kez Türkiye’nin yakın tarihini ve kendi çocukluğundan kesitleri anlattığı bir filmle geri dönüyor. ‘70’li yılların sonunda Hakkâri’de elma bahçesi içindeki bir evde başlayıp ‘90’lı yıllarda Antalya’da son bulan filmin başrollerini Yılmaz Erdoğan, Songül Öden, Farah Zeynep Abdullah ve Şükran Ovalı paylaşıyor. Erdoğan, 1968-77 yılları arasında ... Devamını Oku »

Yazlık Sinemalar Nereye Gitti?

Ülkemizde yazlık sinemalar 1900’lü yıllardan sonra Beyoğlu’nda kapalı sinemalarla birlikte hayat buldu. En çok rağbet gördükleri yıllar ise ‘50’ler ve ‘60’lar oldu. Zaten o dönemlerde halkın en büyük eğlencesi yazlık sinemalardır. Eş, dost, akraba ve aynı semtte yaşayan insanlar için yazlık sinemalar; film seyretmekten öte insanların sosyalleştiği, çocukların birbiriyle kaynaştığı, çekirdeklerin zevkle çıtlatılarak gazozların içildiği, seyredilen filmin bile ikinci planda ... Devamını Oku »