Aynı Şeylerin Oyunu

Aynı Şeylerin Oyunu

Kübra Günay

kubragunay@zorunlusahne.com

Tuhaf bir karşılaşmayla yolları kesişen Anna ve Frank’ın hikâyesi bu. Bir tarafta karizmatik hayallerine kavuştuktan sonra değişen ve erkekliğin klişesinde takılı kalan Frank, diğer tarafta hayatında sürekli bir şeyleri oldurmak için kendinden feragat eden Anna.

ANNA: Benim kızdığım şey tam olarak elimin hamuru. Elimin hamurunu bozayım. Bunun niye elinde hamur yok! Bir erkekler gibi “lanlu lunlu” konuşsam her şey çok güzel olacak gibi geliyor. “Lan”ı neden erkekler tekeline aldı, onu anlamıyorum. Küfrü neden erkekler tekeline aldı, onu da anlamıyorum.

FRANK: Evden uzakta olmak; aynı şeylerin oyununu başka başka evlerden, başka kimselerle yeniden, sonra yeniden ve yeniden tekrarlamaktan başka bir şey değildir. Günlerce evinden uzakta olan bir adama ya da bir kadına bir şey olmaz. Gider, başka bir ev bulur. Buralar hep sıkıcıdır.  Ama lütfen artık bir yerlerde mesaj filan aramayın. Aynı şeyler işte!

Yazan/Yöneten: Barış Yücedağ
Oyuncular: Talha Kaya, Çağla Buldak
Prodüksiyon: İzlem Oktay
Koreografi: Pınar Akyüz
Koreografi: Gürkan Başbuğ
Dekor: Özgür Kavurmacıoğlu
Işık: Tugay Boz
Koordinatör: Egemen Balkanlı, Mahir Akgündoğdu
Afiş Tasarım: Özkan Barış Özdemir
Video: Ümit Özbek
Müzikler: Aklımda – Onur Güney Kumaş – Düzenleme: Yasin Soyöz, Arda Özkan
8-9 8-9 Senedir Kendimi İyi Hissetmiyorum Feyyaz Yiğit

“Aynı Şeylerin Oyunu”nu 14 Ekim 2017 tarihinde saat 20.30’da Piyatro‘da, 22 Ekim 2017 günü saat 19.30’da Moda Sahnesi‘nde seyredebilirsiniz.

06.10.2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.