“Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar”ın Galası Gerçekleşti

“Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar”ın Galası Gerçekleşti

Zorunlu Sahne

İstanbul Şehir Tiyatroları’nın yeni oyunu “Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar”ın galası 20 Kasım 2017 Pazartesi gecesi Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleştirildi. Neil Simon’ın yazdığı, Yeşim Gökçe’nin çevirip Ersin Umulu’nun yönettiği oyun, seyircisinin büyük beğenisini kazandı.

Sahnelendiği birçok ülkede beğeniyle izlenerek, Tony, Outer Critics, Theater World ödüllerine lâyık görülen bu eğlenceli Broadway müzikali, oyunun şarkılarının bestecisi Marvin Hamlisch ile şarkı sözlerinin yazarı Carole Bayer Sager’in gerçek hayatta yaşadıkları aşk hikâyesinden esinlenilerek yazılmış.

Oyunda, şöhretli ancak takıntılı bir besteci olan Vernon ile ona hayran, çılgın ve yetenekli bir söz yazarı olan Sonia’nın yaratıcı iş birliği ve fırtınalı duygusal ilişkileri anlatılıyor. Bu renkli macerada kahramanlarımıza içlerindeki “öteki benler” de birbirinden keyifli şarkı ve danslarıyla eşlik ediyor.

Ali Mert Yavuzcan, Özge Özder, Köksal Ünal, Evrim Artut, Müge Gülgün ve Çağrı Büyüksayar’ın rol aldığı oyunu; 22-25 Kasım 2017 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde, 7-9 Aralık 2017 tarihleri arasında Ümraniye Sahnesi’nde, 21-23 Aralık 2017 tarihleri arasında Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde seyredebilirsiniz.

22.11.2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.