“Benim Komşum Tiyatro” Projesinin Katılımcılarına Belgeleri Verildi

“Benim Komşum Tiyatro” Projesinin Katılımcılarına Belgeleri Verildi

Kübra Günay

kubragunay@zorunlusahne.com

Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy Tiyatrolar Platformu işbirliğiyle gerçekleşen “Benim Komşum Tiyatro” çalışması son buldu. Çalışmaya katılan 128 mahalleliye katılım belgesi verildi.

“Her mahalleye tiyatro, her tiyatroya bir mahalle” sloganıyla faaliyet gösteren Kadıköy Tiyatrolar Platformu’nun Kadıköy Belediyesi ile birlikte dört aydır gerçekleştirdiği “Benim Komşum Tiyatro” projesinin ilk dönemi sona erdi. Kadıköy’ün on beş mahallesini kapsayan ve on iki tiyatro grubunun ortaklaşa yürüttüğü çalışmada hem tiyatrolar komşularıyla buluştu hem de komşular iyi birer izleyici olmanın inceliklerini ve tiyatronun mutfağını öğrendiler. 6 Şubat 2017’de başlayan projede toplam beş mahallede tiyatro sanatı, sahne, makyaj, tasarım ile ilgili seminer ve atölyeler yapıldı.

Makyaj ustaları, tiyatro oyuncuları ve kostümcülerin tiyatroya ilgi duyan herkesle buluştuğu ve haftada iki gün olan buluşmalar dört ay sürdü. Tüm seminer, atölye ve oyunların ücretsiz olduğu “Benim Komşum Tiyatro” projesi kapsamında 128 kişiye 18 Haziran Pazar günü Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törende katılım belgesi verildi.

06.07.2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.