“Cazdan İmgeler, Şehirden Sesler” Caz Severleri Bekliyor

“Cazdan İmgeler, Şehirden Sesler” Caz Severleri Bekliyor

Kübra Günay

kubragunay@zorunlusahne.com

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden Akbank Caz Festivali bu yıl yirmi yedinci yaşını kutluyor. Müziğin farklı renklerini 3-19 Kasım 2017 tarihleri arasında şehrin farklı noktalarında müzikseverlerle buluşturacak olan festival, bu yıl da farklı sosyal medya projelerine yer veriyor.

Akbank Caz Festivali, yirmi yedinci yılında caz ve sanatı bir araya getiren “Cazdan İmgeler, Şehirden Sesler” projesine ev sahipliği yapıyor. Bant Mag. Dergisi küratörlüğünde seçilen ve farklı disiplinlerde üretim yapan yirmi bir sanatçının eserlerinden oluşan sergi, 17 Temmuz–27 Ağustos tarihleri arasında Akbank Sanat’ın Instagram hesabı üzerinden takip edilebilecek. İllüstrasyon, kolaj, video, vitray, tasarım, fotoğraf gibi farklı ifade biçimleri üzerinden “Şehrin Caz Hâli”ne sanatsal bir bakış sunulan projede birbirinden önemli isimlerin eserleri yer alıyor.

“Cazdan İmgeler, Şehirden Sesler” projesinin yabancı sanatçılarından Caleb Neelon, Amerika’nın duayen grafiti sanatçılarından ve yazar. Daha önce İstanbul ve Hatay’da mural çalışmalarında bulunan Neelon, grafiti üzerine yazdığı kitaplarla da tanınıyor. Projenin diğer yabancı konuğu ise müzik grubu Dengue Fever ile Türkiye’yi birçok kez ziyaret etmiş olan Senon Williams. Türk caz ve rock müziğinin önemli figürleri Ceylan Ertem, Korhan Futacı, Yasemin Mori ve Berke Can Özcan projede birbirinden farklı üretimleriyle yer alıyorlar. Sergide ayrıca Sadi Güran, Murat Palta, Berkay Dağlar, Burak Dak ve Naz Tansel gibi illüstrasyon dünyasının önemli isimleri ile Asuman Tanyaş, Levent Aygül, Pınar Akkurt, Merve Kılıçer, Aylin Güngör, Merve Özarslan, Meltem Şahin, Faruk Geyran, Ceren Bülbün gibi vitray, fotoğraf, kolaj, baskı, video ve tasarım gibi alanlarda üretimde bulunan isimlerin de eserleri bulunuyor.

Detaylı bilgi için www.akbanksanat.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

30.07.2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.