“Downton Abbey” Filminin Kadrosu Genişliyor

“Downton Abbey” Filminin Kadrosu Genişliyor

Songül Alper

songulalper@zorunlusahne.com

Altı sezonluk televizyon macerasının ardından sevenlerine veda eden fenomen dizi “Downton Abbey”nin macerasına beyazperdede devam edeceği kesinleşmişti. NBC Universal International Studios başkanı Michael Edelstein’ın açıklamasının ardından gelişmeler gelmeye devam ediyor. Edelstein, dizide boy göstermiş olan en az yirmi karakterin filmde yer alacağını söyledi.

Dizinin Daisy Mason’ı Sophie McShera ve Lady Edith Crawley rolündeki Laura Carmichael’ın filmde boy gösterme yönündeki istekleri biliniyor. Ancak “Güzel ve Çirkin”in (Beauty and the Beast) canavardan prense dönüşen karakteri Dan Stevens, sinemanın sevilen Sindirella’sı olarak boy gösterip ardından yeni yapımlarla adından söz ettiren Lily James ve “Non-Stop” ile beyazperdede gördüğümüz Michelle Dockery gibi büyük çıkışlar yapan isimlerin geri dönüp dönmeyeceği şu an için belirsizliğini koruyor.

İngiliz monarşisinin en tepesindeki isim Kraliçe Elizabeth’in en sevdiği dizi olduğu açıklanan “Downton Abbey”; 1920’lerde hem dünya savaşının etkisiyle hem de sınıf çatışmalarıyla çalkalanan bir toplumda, İngiliz soylusu bir evin içindeki hizmetkârlar ve ev sahipleri arasındaki ilişkiyi konu ediniyordu.

01.07.2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.