“Fatima’nın Erkekleri” 6 Mart’ta Seyirciyle Buluştu

“Fatima’nın Erkekleri” 6 Mart’ta Seyirciyle Buluştu

Zorunlu Sahne

İstanbul Devlet Tiyatrosu 2017-2018 tiyatro sezonunun yeni oyunu “Fatima’nın Erkekleri” ile seyircilerini ağırladı. “Fatima’nın Erkekleri” 6 Mart 2018’de Küçük Sahne’de ilk temsilini gerçekleştirdi.

Ali Kemal Güven’in yazdığı oyunun yönetmeni Serkan Salihoğlu. Dekor tasarımında Emrah Kürekçi, kostüm tasarımında Nalan Alaylı, ışık tasarımında ise Önder Ay imzası bulunmakta. Müziklerini Ömer Sarıgedik’in yaptığı oyunun metin süpervizörü Hasibe Kalkan.

Oyun; şöhretli bir Hollywood yıldızı olan Fatima’nın pırıltılar içinde görünen şöhretinin ardında saklanan acılar ve kayıplarla örülmüş yaşamına ışık tutarken, kaba ve acımasız bir baba yüzünden intihar eden erkek kardeşini, Türkiye’deki evinden kaçıp Amerika’da aşık olmasını ve kaybedişini, şöhret basamaklarını tırmanmasını, piyasanın acımasız prodüktörlerinden birisi hâline gelmesini, oğlunun yarattığı hayal kırıklığını ve yaşlanmaya başlamasını sinematografik bir kurguyla anlatıyor. Oyundaki karakterlere Özlem Güveli ve Can Şıkyıldız hayat veriyor.

“Fatima’nın Erkekleri” 18 Mart Pazar gününe kadar Küçük Sahne’de izlenebilir.

09.03.2018

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.