Filmekimi Heyecanı Vodafone Red Desteğiyle 29 Eylül’de Başlıyor

Filmekimi Heyecanı Vodafone Red Desteğiyle 29 Eylül’de Başlıyor

Songül Alper

songulalper@zorunlusahne.com

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 16. Filmekimi, Vodafone Red desteğiyle 29 Eylül’de başlıyor. Sinemaseverlerin heyecanla beklediği Filmekimi, ekim ayı boyunca İstanbul, Edirne, Eskişehir, Ankara, Diyarbakır, İzmir ve Bodrum’u dolaşacak. Vodafone Red’liler, Filmekimi keyfini “1 Bilet Alana 1 Bilet Hediye” ayrıcalığıyla yaşayacak.

2011 yılından bu yana İKSV Resmî İletişim Sponsoru olan Vodafone Red, İKSV tarafından düzenlenen ve sinemaseverlere yılın en iyi ve en güncel filmlerini izleme imkânı sunan Filmekimi’ne bu yıl ilk kez sponsor oluyor. Vodafone Red desteğiyle 29 Eylül-8 Ekim tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan Filmekimi, 6-8 Ekim’de Edirne, 13-15 Ekim’de Eskişehir, 13-17 Ekim’de Ankara, 20-22 Ekim’de Diyarbakır, 20-24 Ekim’de İzmir ve 27-29 Ekim’de Bodrum’da olmak üzere yedi farklı şehirde gerçekleştirilecek.

Vodafone Red’liler, bu yıl on altıncısı düzenlenecek olan Filmekimi’nde Vodafone’un “1 Bilet Alana 1 Bilet Hediye” kampanyasının ayrıcalıklarını da yaşayacak. Buna göre, Vodafone Red’liler herhangi bir seansa bir bilet aldıklarında aynı seans için ikinci bileti hediye olarak alacaklar. Böylece Filmekimi keyfini sevdikleriyle paylaşma imkânı bulacaklar.

Vodafone olarak hayata geçirdikleri sosyal yatırımlar içinde kültür-sanat yatırımlarının önemli payı olduğunu belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy şunları söyledi: “Vodafone Red olarak, Türkiye’nin kültür ve sanat gündeminde çok önemli bir rol üstlenen İKSV’nin 2011’den bu yana resmî iletişim sponsorluğunu üstleniyoruz. Bu yıl sponsorluğumuzu bir adım ileriye taşıyarak Filmekimi’nin de ana sponsorluğunu sahipleniyoruz. Vodafone Red’lilere usta yönetmenlerin ödüllü filmlerini ya da vizyona girmemiş filmleri herkesten önce ve ayrıcalıklı fiyatlarla izleme imkânı sunacağız.”

İKSV Genel Müdürü Görgün Taner ise şöyle konuştu: “İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Filmekimi’ni bu yıl on altıncı kez düzenliyor. Bizlere hem sonbaharı hem de yeni sezonu müjdeleyen Filmekimi’nde, yıl boyunca önemli festivallerde gösterilmiş, çoğu ödül kazanmış, kimisi usta yönetmenlerin, kimisi genç yeteneklerin ellinin üzerinde filmini sinemaseverlerle buluşturuyoruz. Son yedi yıldır Türkiye’nin farklı kentlerinde de Filmekimi’nden birer seçki sunuyoruz. Filmekimi’ni Vodafone Red’in desteğiyle gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

Vodafone’un 2012 yılında 11. Filmekimi ile başlayan sponsorluğu sayesinde Filmekimi her yıl güçlenerek büyüyor. Buna göre, 2012’de 39 film ile 47 bin sinemasevere ve %98 doluluk oranına ulaşan Filmekimi, 2016’da 51 film ile yaklaşık 90 bin sinemasevere ve %95 doluluk oranına ulaştı. Filmekimi’nin bu yıl da 100 bin sinemasevere ulaşması bekleniyor.

16. Filmekimi’nde, Cannes’da Altın Palmiye kazanan “The Square”, Venedik’te Altın Aslan kazanan “The Shape of Water”, Stephen Frears’den “Victoria&Abdul”, Darren Aronofsky’den “mother!”, Yorgos Lanthimos’tan Cannes ödüllü “The Killing of A Sacred Deer”, Michael Haneke’den “Happy End, Good Time”, Cannes’da En İyi Senaryo ödülü kazanan “You Were Never Really Here”, Fatih Akın’dan Almanya’nın Oscar adayı “In the Fade” gibi merakla beklenen filmleri izlemek mümkün olacak.

Filmekimi gösterimleri İstanbul’da Beyoğlu ve Atlas Sinemaları, Kadıköy Rexx Sineması ve Cinemaximum City’s Nişantaşı’nda yapılacak. Biletler, Biletix satış kanalları üzerinden satışa sunulacak.

Lale üyeleri bu yıl da biletlerini %25’e varan indirimlerle öncelikli olarak alabilecekler. Lale üyeleri için ön satış günleri; Siyah ve Beyaz Lale üyeleri için 19 Eylül, Kırmızı ve Sarı Lale üyeleri için 20-21-22 Eylül 2017.

27.09.2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.