Ian McKellen LGBT Kısa Filmleri Serisiyle Geri Dönmeye Hazırlanıyor

Ian McKellen LGBT Kısa Filmleri Serisiyle Geri Dönmeye Hazırlanıyor

Songül Alper

songulalper@zorunlusahne.com

36. İstanbul Film Festivali kapsamında ülkemize konuk olan usta oyuncu Ian McKellen, LGBT topluluğuna özel bir kısa film serisi hazırlığında.

Bu yıl Disney yapımı “Güzel ve Çirkin” (Beauty and the Beast) filminde seslendirdiği Cogsworth karakteri dışında 2015 yapımı “Mr. Holmes”ten bu yana beyazperdede göremediğimiz Sir McKellen, LGBT topluluğuna özel bir seri ile geri dönmek üzere. Son olarak 2013 ile 2016 arası yayınlanan “Vicious” dizisiyle televizyon ekranlarında yer alan McKellen, dizinin yapımcısı Gary Reich ve The Brooklyn Brothers ajansının kurucusu Jackie Stevenson’la birlikte yeni bir projeye hazırlanıyor.

Genç LGBT bireyleri hedef seyirci olarak belirleyen bu üçlü, LGBT hikâyelerini merkezine alacak ve LGBT topluluğu tarafından üretilecek olan dört kısa film serisi için aradığı platformu bulmuş durumda.

Seri kapsamında üretilecek ilk film için Facebook ile anlaşıldı ve filmin prömiyeri de platform üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Facebook, aynı zamanda filmin hedef kitlesine ulaşması için destek sağlayacak.

Facebook gibi bir markayla yapılan işbirliği ile Hollywood sistemine göre çok daha hızlı hareket edilebildiğini belirten Jackie Stevenson’ın ardından sözü devralan Gary Reich, “LGBT Heroes” projesi dâhilindeki filmleri yönetmesi için Wachowski Kardeşler ve Tom Ford gibi isimlerle iletişim hâlinde olduklarını ifade etti.

Yapılan sunumda McKellen’ın eşcinsel Superman olduğu ve dünyayı kurtarmak için uçup gitmeden önce partneriyle kucaklaştığı bir kısa animasyon filmin gösterildiği projenin ayrıntılarına LGBTheroes.info adresinden ulaşılabilir.

01.07.2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.