Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması 2018

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması 2018

Kübra Günay

kubragunay@zorunlusahne.com

Çeşitli sanat alanlarında yaratıcı çalışmalara katkıda bulunmayı önemli bir kamusal sorumluluk kabul eden Kadıköy Belediyesi, toplumun sanat ve kültür hayatını yoğunlaştırmak ve genç Türk bestecilerini yeni eserler yaratmaya özendirip teşvik etmek amacıyla, 2018 yılında sonuçlanması planlanan oda orkestrası için “Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması” düzenliyor.

Kadıköy Belediyesi, otuz beş yaş altı genç kompozitörlere açık olan bu yarışma ile çok sesli evrensel müzik alanında yerli, özgün telif eserler yaratılmasına ve böylelikle yerli müzik eserleri repertuvarının zenginleşmesine katkıda bulunabilmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan genç piyano ve keman icracılarına yönelik yarışmalar ile 2017’de beste alanında açılan “Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması 2017”den sonra Süreyya Operası’nda yapılacak olan dördüncü yarışma olacak. Seçici kurulu Gürer Aykal, Oğuzhan Balcı, Turgay Erdener, Rengim Gökmen, Antonio Pirolli, Yalçın Tura ve Hasan Uçarsu’dan meydana gelen beste yarışması, kazananlara para ödüllerinin yanı sıra CD kaydı imkânı da vaat ediyor. 2017 yarışmasını kazananların eserleri için CD’leri ise önümüzdeki aylarda yayımlanacak.

Bestecilerin eserlerini 15 Ocak 2018 tarihine kadar gönderebilecekleri yarışmanın final turu halka açık olarak 26 Mart 2018 Pazartesi akşamı Süreyya Operası’nda yapılacak ve ödül töreni konserin ardından aynı gece gerçekleştirilecek.

Ayrıntılı bilgi ve yarışma şartnamesi www.sureyyabesteyarismasi.kadikoy.bel.tr internet adresinden edinilebilir.

20.07.2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.