Kadıköy Tiyatro Festivali Başlıyor

Kadıköy Tiyatro Festivali Başlıyor

Zorunlu Sahne

Haber: İbrahim Bat

Kadıköy Belediyesi tarafından on beş yıldır düzenlenen ve her yaz merakla beklenen Tiyatro Festivali 4 Ağustos’ta perdelerini açacak.  On beş gün boyunca sezonun en iyi oyunları ücretsiz izlenebilecek.

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali bu yıl da yıldızları gökyüzünden sahneye indiriyor. Yıllar içinde Kadıköylülerin ve tiyatro severlerin alışkanlığı hâline gelen, yaz aylarının vazgeçilmezi olan festival bu yıl on beşinci yaşını kutluyor. On beşinci yıl şerefine on beş gün sürecek festivalde bu yıl da sezon boyunca öne çıkan, seyirciden tam not almış, özellikle Kadıköy sahnelerinde oynanmış tiyatro oyunları seyirciyle buluşacak.

Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da 4 Ağustos Cuma akşamı başlayıp 18 Ağustos’ta sona erecek festivalde yine bütün oyunlar ücretsiz sahnelenecek. Oyun davetiyeleri belediyenin kültür merkezlerindeki gişelerden alınabilecek.

“Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”

Bu sezon çok ses getiren, hak ettiği ilgiyi ödüllerle de perçinleyen “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin” oyunu Tiyatro Festivali’nin açılışını yapacak. Murat Mahmutyazıcıoğlu’nun yazıp yönettiği oyun, fona İstanbul’u alarak üç kuşak kadının sürekli değişen ve yükselen bir ev ekseninde birbirlerine söyleyemedikleri, iç seslerinden oluşan bir dertlenme… Bam Tiyatro’nun sahneye koyduğu “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”, 4 Ağustos Cuma 21.00’de festivalin startını verecek.

Sezonun En İyileri Festivalde

Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro bu yıl sezonun en iyilerine ev sahipliği yapacak. Bunlardan biri de Kadıköy’ün yeni tiyatrolarından biri olan Entropi Sahne’nin çok beğenilen oyunu “Edebi Barış”. Moda Sahnesi’nin yine çok ilgi gören oyunlarından biri olan “Bütün Çılgınlar Sever Beni” de Volkan Yosunlu, Öznur Serçeler ve Mert Fırat’lı kadrosuyla sahnede olacak. Semaver Kumpanya ise efsane tiyatro eseri “Cimri” ile festivalde yer alıyor. Yolcu Tiyatro yine çok ses getiren oyunları “Joko’nun Doğum Günü”nü festivale taşıyor. Kadıköy Emek Tiyatrosu’nun bol eğlenceli ve müzikli oyunu “Sevmekten Öldü Desinler” de yine Tiyatro Festivali’nde perde açacak.

Tiyatro dünyasına yeni bir soluk getiren ve tiyatro severlerin bütün sezon kapalı gişe oynamasına neden olacak kadar çok sevdiği tiyatroların yanı sıra köklü tiyatrolar ve efsane oyunları da yine festivalde izleyiciyle buluşacak. Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu “1000’de 1 Gece Diyalogları”, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu “Usta ve Çırak”, Nejat Uygur’dan yadigâr Uygur Sanat Tiyatrosu “Akidezadeler” ve Genco Erkal’ın Dostlar Tiyatrosu “Yaşamaya Dair” oyunlarıyla festivalde olacak.

Festival programı şöyle:

4 Ağustos Cuma, Saat: 21.00, “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”, Bam Tiyatro

5 Ağustos Cumartesi, Saat: 21.00, “1000’de 1 Gece Diyalogları”, Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu

6 Ağustos Pazar, Saat: 21.00, “Ebedi Barış”, Entropi Sahne

7 Ağustos Pazartesi, Saat: 21.00, “Üç Kız Kardeş”, Hayal Perdesi

8 Ağustos Salı, Saat: 21.00, “Bütün Çılgınlar Sever Beni”, Moda Sahnesi

9 Ağustos Çarşamba, Saat: 21.00, “Şatonun Altında”, Fiziksel Tiyatro Araştırmaları

10 Ağustos Perşembe, Saat: 21.00, “Cimri”, Semaver Kumpanya

11 Ağustos Cuma, Saat: 21.00, “Kıyıya Oturmanın Böylesi”, Merve Engin

12 Ağustos Cumartesi, Saat: 21.00, “Ahududu”, Tiyatrokare

13 Ağustos Pazar, Saat: 21.00, “Öküz”, Ezop Sahne

14 Ağustos Pazartesi, Saat: 21.00, “Joko’nun Doğum Günü”, Yolcu Tiyatro

15 Ağustos Salı, Saat: 21.00, “Sevmekten Öldü Desinler”, Kadıköy Emek Tiyatrosu

16 Ağustos Çarşamba, Saat: 21.00, “Usta ve Çırak”, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu

17 Ağustos Perşembe, Saat: 21.00, “Akidezadeler Bir Tatlı Huzur”, Uygur Sanat Tiyatrosu

18 Ağustos Cuma, Saat: 21.00, “Yaşamaya Dair”, Dostlar Tiyatrosu

04.08.2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.