Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğrencilerinin Projeleri “Yaz Sergisi”nde

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğrencilerinin Projeleri “Yaz Sergisi”nde

Kübra Günay

kubragunay@zorunlusahne.com

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, 2016-2017 akademik yılı içinde hayata geçirdikleri projeleri “Yaz Sergisi” ile sanatseverlerin beğenisine sundu.

Serginin açılışına Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arzu Erdem, akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı. Açılışta konuşan Prof. Dr. Mustafa Aydın, serginin çok keyifli olduğunu belirterek “Aynı fakülte içindeki farklı birimlerin ürünlerinin böyle güzel bir etkileşim içinde sergilenmesi mutluluk verici.” dedi.

Sergide tüm öğrencilerin çalışmalarına yer vermek istediklerinin altını çizen Prof. Dr. Arzu Erdem, “Buradaki eserlerin sayısını belirtmek kolay değil. Çünkü işlerin büyük kısmını maketler, modeller, dokunulabilir çalışmalar oluşturuyor. Bunun yanı sıra ekranlarda da dijital olarak çizimlerin, farklı temsillerin görsellerinin yer aldığını görebiliyoruz. Tüm öğrencilerimizin mümkün olduğunca bu işin içinde olmasına gayret ettik.” diye konuştu. Teknolojinin hayatın her alanına olduğu gibi sanat eğitimine de etki ettiğini söyleyen Erdem, “Anlatımın mecraları çok değişti. Tüm disiplinler farklı disiplinlerden ödünç araç ve strateji almaya başladı. Bizim burada yapmak istediğimiz, öğrencilerimizin tüm bu yeniliklere aşina olmalarını sağlamak.” dedi.

“Yaz Sergisi”, 22 Eylül 2017 tarihine kadar Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gezilebilecek.

30.07.2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.