Kâzım Koyuncu Kadıköy’de Anılacak

Kâzım Koyuncu Kadıköy’de Anılacak

Songül Alper

songulalper@zorunlusahne.com

Müzisyen Kâzım Koyuncu, ölümünün on ikinci yılında Kadıköy Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda düzenlenecek etkinliklerle anılacak.

Kadıköy Belediyesi desteğiyle düzenlenecek etkinliklerde çok sayıda sanatçı ve grup sahne alacak, Kâzım türkülerini seslendirecek ve çeşitli atölyeler yapılacak.

Kâzım İsyandır tarafından Kâzım Koyuncu’nun “Yaramazlığa devam edeceğiz.” sözlerinden hareketle ve “yaramazlığa devam…” sloganıyla gerçekleştirilecek olan anma etkinliğine ilişkin yapılan açıklama şöyle: “Dostumuz, yoldaşımız, ağabeyimiz Kâzım Koyuncu’nun aramızdan ayrılışının on ve on birinci yıllarında onun ürettiği, 3-5 kişilik olmayan, sevgi denen şeyi çoğaltmak için buluştuk. Yer kavgasının olmadığı yerde, her şeye rağmen yeryüzünde şarkılar söyledik. Bir aradaydık, yan yanaydık, Kâzım’laydık. Tüm ‘yaramaz çocukları’ 24-25 Haziran tarihlerinde parklarda, meydanlarda, yaylalarda, Kâzım’ın yaşadığı her alanda buluşmaya davet ediyoruz. Bizler 24-25 Haziran tarihlerinde Kadıköy Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda bir dost sahnesi kuruyoruz. Hepinizi bekleriz.”

24 Haziran Cumartesi günü saat 14.00’de başlayacak olan etkinlik programı şöyle:

24 Haziran Cumartesi

14:00 Çocuk Atölyesi (Tüm gün)

Kâğıt Bebek Yapımı, Minik Eller Pankartı, Yaratıcı Okuma: “Küçük Çakıl Taşının Denize Yolculuğu”, Taş Boyama

14:00 Kadın Atölyesi, Ekmek ve Gül

15:00 Horon Atölyesi

19:00 Ana Sahne

Lazca Çocuk Korosu, Gerduni, Fatih Yaşar, İstanbul Kadın Orkestrası, Emin Şiir&Şenol Morgül, OZBİ, Velvele, Burcu Yeşilbaş, Son Feci Bisiklet

25 Haziran Pazar

15:00 Çocuk Atölyesi (Tüm gün)

Çocuklara Masallar, Yüz Boyama, Patates Baskı, Sosis Balon, Ritim Müzik, Pamuk Şeker

16:00 Kadın Atölyesi

17:00 Çocuklara Horon Atölyesi

19:00 Ana Sahne

Ragmen, Dina Etnik Ensemble, Erkut Küçükşahin, Kolan, Ümit Taşkıran, Murat Meriç, Ezgi Aktan, Teşkilatı İsyan, Tahribatı İsyan, ENTU

22.06.2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.