Malatya Uluslararası Film Festivali SOCAR Türkiye’nin Desteğiyle Başladı

Malatya Uluslararası Film Festivali SOCAR Türkiye’nin Desteğiyle Başladı

Zorunlu Sahne

SOCAR Türkiye’nin ‘Bölüm Sponsoru’ olduğu Malatya Uluslararası Film Festivali, bu yıl 9-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Yedinci kez sinemaseverleri bir araya getirecek festivalde, dört ana kategoride finale kalan on iki filmin gösterimi yapılacak.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Malatya Valiliği katkısıyla ve SOCAR Türkiye ‘Bölüm Sponsorluğu’nda gerçekleştirilecek olan 7. Malatya Uluslararası Film Festivali, ünlü yönetmenlere de ev sahipliği yapacak.

7. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde; “Nabat” ve “40. Kapı” adlı uzun metrajlı filmleriyle tanınan Azerbaycanlı ünlü yönetmen Elçin Musaoğlu tarafından çekilen bir belgesel de gösterilecek. Festivalin kapanış töreninde Onur Ödülü alacak olan ve İran sinemasının büyük ustaları arasında gösterilen Rakhshan Banietemad sinemaseverlerle bir araya gelecek. Kuzey Afrika kültürünün zenginliğini filmlerine yansıtan usta yönetmen Nacer Khemir de uluslararası jüriye başkanlık etmek üzere festivale katılacak isimler arasında yer alıyor. Festivalde ünlü yönetmen Halit Refiğ’in anılacağı bir panel de organize edilecek. Panelin konuşmacıları arasında usta oyuncu Hülya Koçyiğit ile Refiğ’in eşi Gülper Refiğ ve yönetmen Ümit Ünal bulunacak. Sekiz gün sürecek festivalin kapanış töreni 16 Kasım’da yapılacak.

13.11.2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.