Quentin Tarantino’dan Yeni Bir Cinayet Filmi Geliyor

Quentin Tarantino’dan Yeni Bir Cinayet Filmi Geliyor

Songül Alper

songulalper@zorunlusahne.com

Quentin Tarantino, 1969 yılında Charles Manson ile beş kişilik ekibinin işlediği, altı ay süren ve tahminlere göre otuz beş cinayetten oluşan olayları konu alan bir film için start verdi.

Yönetmenin otuz beş cinayetin tamamına mı yoksa belli bir kısmına mı odaklanacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Henüz hiçbir aktörle resmî bir bağlantı kurulmazken deneyimli ismin daha önce çalıştığı aktörleri tercih edeceği düşünülüyor. Bu uzun listede Brad Pitt, Samuel L. Jackson gibi isimler yer alıyor ve yaklaşmakta olan “Manson” filminde bu iki ismin de yer aldığı söylentileri yayılıyor.

Film, Tarantino’nun gerçek bir hikâyeyi konu aldığı ilk film olacak. Quentin Tarantino, tartışmalı konuları ele almaktan çekinmeyen bir yönetmen. Filmlerinin birçoğu ırkçılık, uyuşturucu kullanımı ve cinsellik gibi konuları içinde barındırıyor. “Kill Bill”, “Soysuzlar Çetesi” (Inglourious Basterds), “Zincirsiz” (Django Unchained) ve “Ucuz Roman” (Pulp Fiction) gibi efsane filmlerin yönetmenliğini yapmış olan Tarantino’nun yaklaşık iki yıllık bir aradan sonra tekrar yönetmen koltuğuna oturması takipçilerini heyecanlandırmaya başladı.

20.07.2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.