“Saadet Hanım” Ayakta Alkışlandı

“Saadet Hanım” Ayakta Alkışlandı

Songül Alper

songulalper@zorunlusahne.com

İstanbul Şehir Tiyatrolarının yeni oyunu Saadet Hanım’ın galası 5 Aralık 2016 Pazartesi gecesi Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleştirildi. Tolga Yeter rejisiyle İstanbul Şehir Tiyatrolarında sahnelenmeye başlayan oyun, seyircisinin büyük beğenisini kazandı.

Ahmet Levent Pala’nın yazdığı oyunun galasına; İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur ve Muhsin Ertuğrul’un eşi Handan Ertuğrul, Kutsi, Feyza Çıpa, Murat Prosçiler, Sinem Öztürk, Kazım Akşar, Emre Kızılırmak, Güneş Emir, Mustafa Uslu, Namık Kasapbaşoğlu, Deniz Özerman, Asiye Dinçsoy’un da aralarında bulunduğu birçok sanatçı, gazeteci, eleştirmen, akademisyen ve bürokrat katıldı.

Oyunun bitiminde oyuncu Nilgün Kasapbaşoğlu seyirciye hitaben: “Tiyatro sizlerle güçlenir. Bugün ve geçmişimizde bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkür ederiz. İstanbul Şehir Tiyatroları olarak sizinle 102 yıldır birlikteyiz. Ben 54 senedir buradayım. Biz şu an sahnedeyiz ama arkamızda bize destek olan arkadaşlarımız var. Onları da alkışlamak istiyorum” dedi. Galada sahneye en son çıkan İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur ise oyunla ilgili olarak bütün arkadaşları kutladığını ifade ederek sözlerini “Saadet Hanımların önünde saygı ile eğiliyorum” şeklinde sonlandırdı.

06.12.2016

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.