“Seni Seviyorum Türkiye” Tahran Yolcusu

“Seni Seviyorum Türkiye” Tahran Yolcusu

Songül Alper

songulalper@zorunlusahne.com

BBT’nin 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında prömiyer yapan oyunu “Seni Seviyorum Türkiye”, dünyanın sayılı festivalleri arasında yer alan Fajr Tiyatro Festivali’ne davet edildi. Tahran’da düzenlenen festival, Avrupa’nın seçkin tiyatrolarını buluşturuyor. Oyun, 24-29 Ocak tarihleri arasında dört temsil yapacak.

Oyunda; İstanbul’un göbeğinde bir çamaşırhanede, yanlarında kirli çamaşırları ile beş kişinin yolları kesişiyor. Türkiye’nin puslu politik iklimini ve memleketin hâletiruhiyesini hissedeceğimiz bu çamaşırhanede hem gerçekçi hem de ironik bir atmosfer hâkim olmaya başlıyor.

Ceren Ercan’ın yazdığı, Yelda Baskın’ın yönettiği “Seni Seviyorum Türkiye”, bugün bu ülkeyi sevme çabası üzerine bir oyun. Oyunda karakterler, aksayan hayatın akışı içinde “Buradayım ve ben de Türkiye’yim.” demenin imkânı üzerine bir yolculuğa çıkıyorlar.

Oyunda rol alan isimler; Alican Yücesoy, Defne Şener Günay, İrem Sultan Cengiz, Damla Karaelmas ve Emre Koç. Oyunun koreografisi Melih Kıraç’a, dekor ve ışık tasarımıCem Yılmazer’e, kostümleri Selin Ölçen’e, müzikleri ise Okan Kaya’ya ait.

Oyunu 12-13-20 Ocak tarihlerinde Yunus Emre Kültür Merkezi Turhan Tuzcu Sahnesi’nde izleyebilirsiniz.

08.01.2018

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.