Tiyatrokare’den “Süper İyi Günler”

Tiyatrokare’den “Süper İyi Günler”

Zorunlu Sahne

Asperger sendromlu Christopher Boone’un sıra dışı öyküsünü anlatan  “Süper İyi Günler”, dünyanın bütün asal sayılarını ve başkentlerini ezbere bilen 16 yaşındaki bir gencin, insan ilişkilerinin gizemini çözmesindeki yolculuğunu anlatıyor.

Mark Haddon’ın aynı isimli,  2003 Whitbread ödüllü romanı dünyada milyonlarca kişi tarafından okunduktan sonra Simon Stephens tarafından oyunlaştırılmış ve Broadway, Londra sahnelerinde çok ses getirmişti. Tony ve Oliver ödülleri başta olmak üzere pek çok ödül alan oyun, dünyada birkaç ülkeyle eş zamanlı olarak  2018 sonbaharından itibaren Ford Otosan’ın ana sponsorluğunda, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Beko gibi kurum ve kuruluşların da desteğiyle UNIQ İstanbul’da seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Nedim Saban’ın dilimize kazandırdığı ve yöneteceği projenin koordinatörü ve ikinci yönetmeni ise Halim Ercan. Oyunun oyuncu ve tasarımcı kadrosu yakında belirlenecek. Oyun, Türk tiyatrosuna yenilik getirecek bir bakış açısıyla, oyunculuk, koreografi ve teknolojiyi harmanlayarak üç boyutlu animasyonlar eşliğinde özel bir dekor içerisinde  sahnelenecek.

08.04.2018

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.