TOY İstanbul’da Yeni Sezon

TOY İstanbul’da Yeni Sezon

Kübra Günay

kubragunay@zorunlusahne.com

Dopdolu bir programla sezona başlayan TOY İstanbul, birbirinden başarılı oyunlara ev sahipliği yapıyor. 11 Ekim Çarşamba akşamı Yan Etki’nin sahnelediği “Çıkmaz Sokak Çocukları” oyunu, 12 Ekim Perşembe akşamı Onur Alagöz’ün tek kişilik oyunu “Joker”, 13 Ekim Cuma akşamı ise TOY İstanbul’un büyük beğeni toplayan “Kaplan Sarılması” TOY İstanbul’da tiyatro severlerle buluşacak.

Tiyatro, oyunculuk ve yazarlık gibi sahne sanatlarının en önemli disiplinlerini tek bir çatı altında toplayan TOY İstanbul, yeni sezonda da birbirinden başarılı oyunları ağırlamaya devam ediyor.

Yan Etki tarafından sahneye konan “Çıkmaz Sokak Çocukları”, 11 Ekim Çarşamba akşamı TOY İstanbul’da sahnelenecek. Lyle Kessler’in yazıp Tolga Turna’nın Türkçeleştirdiği, yönetmenliğini ise Serkan Üstüner’in üstlendiği oyunda İştar Gökseven, Faruk Barman ve Yağız Can Konyalı birlikte rol alıyor. “Çıkmaz Sokak Çocukları” oyunu, kapitalist sistem içinde hayata tutunmaya çalışan iki yetim kardeşin ve hayatlarına beklenmedik bir şekilde dâhil olan gizemli yetim bir adamın enteresan hikâyesini sahneye taşıyor.

12 Ekim Perşembe akşamı TOY İstanbul’da tiyatro severlerle buluşacak olan tek kişilik “Joker” oyununda Onur Alagöz rol alıyor. Ceren Yüksekkaya’nın yazıp yönettiği oyun; tiyatronun sorunlarını, dizileri, popüler kültürü, star sistemini, cüzdanı ile vicdanı arasında, iyi-doğru oyuncuyla ünlü oyuncu arasında sıkışan tiyatro sahiplerinin kederini tartışırken izleyiciye bol bol kahkaha attırmayı da ihmal etmiyor.

TOY İstanbul’un ilk prodüksiyonu olan ve büyük beğeni toplayan “Kaplan Sarılması” oyunu ise 13 Ekim Cuma akşamı sahnelenecek. Şebnem Bozoklu ve Burak Altay’ın rol aldığı oyunun metni Kemal Hamamcıoğlu imzasını taşırken, yönetmenliğini ise Bahar Kerimoğlu üstleniyor. “Kaplan Sarılması” oyununda çıktığı uzun yolculukta “İyi ki buradasın!” diyeceği adam için ya kendinden ya da aşkından vazgeçecek olan, sürprizlerle dolu bir kadının trajikomik hikâyesi anlatılıyor. Başlama saati 20.30 olan oyunların biletleri toyistanbul.com’dan ve her gün 13.00’dan itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir.

12.10.2017

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.