Ünlü Oyuncu Erol Keskin’e Vefa
Erol Keskin

Ünlü Oyuncu Erol Keskin’e Vefa

Zorunlu Sahne

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda kurulduğu günden bu yana eğitmen olarak görev alan tiyatro oyuncusu ve rejisörü Erol Keskin’in adı, sahne sanatları bölümünde yıllarca derslerini sürdürdüğü çalışma salonuna veriliyor.

18 Haziran 2018 Pazartesi günü düzenlenen mezuniyet töreninin ardından saat 18.30’da, Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü’nde, sanatçının rol aldığı oyunlarda kullandığı köstüm ve aksesuarlardan oluşan sergi alanının açılışı gerçekleştirildi.

Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Mustafa Kemal Biçerli ile sanatçının eşi Suna Keskin’in, öğrencilerin, Devlet Konservatuvarı öğretim elemanlarının, mezunların ve ailelerinin de katılımıyla gerçekleştirilecek seremoninin ardından, mezunlar tarafından hazırlanan “Montserrat-Özgürlüğün Bedeli”  adlı oyun,  aynı gün “Erol Keskin Salonu”adı verilen salonda sahnelenecek.

Erol Keskin Kimdir?

1931 yılında İstanbul’da doğan Erol Keskin, çok sayıda tiyatro oyunu ve sinema filminde oyuncu, rejisör, senarist olarak görev almıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında genel sanat yönetmenliği de yapmış olan Erol Keskin, 1966 ve 1967 yıllarında Antalya Altın Portakal Film Festivali en iyi senaryo ödüllerinin;2001’de 20. İstanbul Film Festivali,12. Orhan Arıburnu Ödülleri ve 23. Siyad Türk Sineması Ödülleri’nden en iyi erkek oyuncuödüllerinin sahibidir. Bunların yanında 2004 yılında 8. Afife Tiyatro Ödülleri’nde yılın en başarılı erkek oyuncusu seçilmiştir. 2013’te ise 17. Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü’ne lâyık görülmüştür.

19.06.2018

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.