Zorlu Çocuk Tiyatrosu Yeni Sezonu “Karton Şehir” ile Açıyor

Zorlu Çocuk Tiyatrosu Yeni Sezonu “Karton Şehir” ile Açıyor

Kübra Günay

kubragunay@zorunlusahne.com

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Zorlu PSMnin beşinci sezonunda “Karton Şehir” oyunuyla perdelerini açıyor. Sezon boyunca toplam 104 oyun sergilenecek olup bunların ikisi 21. İstanbul Tiyatro Festivali, ikisi de Zorlu Çocuk Sanat Festivali kapsamında sahnelenecek. Zorlu Çocuk Tiyatrosu, minik tiyatro severleri ilk olarak “Karton Şehir” ile 30 Eylül-1 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde buluşturacak.

Zorlu Holding tarafından çocukların yeteneklerini fark etmelerini sağlayarak onları cesaretlendirmek ve özgüvenlerini artırmak amacıyla düzenlenen “Bir Hayal Bir Oyun” adlı yarışmada birinci olan Gökhan Kızıklı’nın kaleme aldığı “Karton Şehir” isimli hikâye, geçtiğimiz mart ayında tiyatro oyunu olarak ilk kez Zorlu PSM’de izleyicisiyle buluştu. Zorlu Çocuk Tiyatrosu, bugüne kadar binin üzerinde oyunla yedi yüz bin çocuğa erişti. Zorlu PSM, beşinci sezonunda da Zorlu Çocuk Tiyatrosu eserleriyle çocuk tiyatro severleri sahnelerinde ağırlamaya devam edecek. Ücretsiz sergilenen temsillerin biletleri www.zorlupsm.com üzerinden temin edilebiliyor.

Türkiye’de ilk kez çocukların yazdığı bir hikâyenin sahnelendiği oyunun senaristliğini Serdar Saatman, yönetmenliğini ise Gaye Çankaya üstleniyor. Bilgi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri arasından seçimle belirlenen genç oyuncuların sahnelediği oyunun kostüm ve dekor tasarımlarını Mimar Sinan Üniversitesi öğrencileri yapıyor. Hikâyenin yazarı Gökhan Kızıklı, oyunlaştırılma sürecine de dâhil olarak hayallerinin bir tiyatro oyununa dönüşmesinin deneyimini yaşadı. “Karton Şehir”, Türkiye’de ilk kez çocukların kaleme aldığı hikâyeler arasından seçilerek sahnelenen bir tiyatro oyunu olma özelliğini taşıyor.

01.10.2017      

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.